Kommande Aktiviteter



Tor U7 gräs Träning "F11" 16/9 | 17:00-18:15
Tor Lilla Konstgräs Träning "P12" 16/9 | 17:00-18:15
Tor U5 gräs Träning "F12 " 16/9 | 17:30-18:45
Tor U11 gräs Träning "P08/F06" 16/9 | 18:15-19:30
Tor U11 gräs Träning "P06" 16/9 | 19:30-21:00
Fre Stora Konstgräs Match "Arnäs P-07 -Hägglunds vit" 17/9 | 18:00-20:00
Fre U7 gräs Match "P11" 17/9 | 18:00-20:00
Lör Lilla Konstgräs Träning "BOLLKUL" 18/9 | 10:00-11:00
Lör U7 gräs Match "F09 Match" 18/9 | 10:00-14:00
Lör A11 gräs Match "Arnäs herr 2-Molidens IK" 18/9 | 14:15-17:00
Lör Stora Konstgräs Match "Herr 5 Arnäs-Moliden" 18/9 | 14:15-17:00
Sön U7 gräs Match "Arnäs F10 - Modo FF" 19/9 | 10:00-12:00
Sön U7 gräs Match "F11 -BK Örnen" 19/9 | 14:00-16:00
Sön U11 gräs Match "Match P-07" 19/9 | 14:00-16:00
Sön Stora Konstgräs Match "Arnäs-Kramfors div 4" 19/9 | 15:00-18:00
Sön A11 gräs Match "Arnäs herr-Kramfors All" 19/9 | 15:00-18:00
Sön U7 gräs Match "Arnäs F10 - Mellansels IF" 19/9 | 16:00-18:00
Sön Stora Konstgräs Träning "F06 Halvplan" 19/9 | 18:00-19:30
Sön Stora Konstgräs Träning "P 06 helplan" 19/9 | 19:30-21:00
Mån U7 gräs Träning "P10" 20/9 | 17:00-18:15
Mån U11 gräs Träning "F08" 20/9 | 17:00-18:15
Mån Samlingssal Övriga aktiviteter "P10 avslutning" 20/9 | 18:00-20:00
Mån Stora Konstgräs Match "Arnäs P-07 -Hägglunds röd" 20/9 | 18:00-20:00
Mån U7 gräs Träning "P11" 20/9 | 18:15-19:30
Mån U11 gräs Träning "P09" 20/9 | 18:15-19:30
Tis U7 gräs Träning "F10" 21/9 | 17:00-18:15
Tis U11 gräs Träning "P08/F06" 21/9 | 17:00-18:15
Tis U5 gräs Träning "P12" 21/9 | 17:00-18:15
Tis Stora Konstgräs Träning "Dam/F17" 21/9 | 17:00-18:15
Tis Lilla Konstgräs Träning "F12" 21/9 | 17:30-18:45
Tis U7 gräs Träning "F11" 21/9 | 18:15-19:30
Tis U11 gräs Träning "P07" 21/9 | 18:15-19:30
Tis Stora Konstgräs Träning "Herr 4" 21/9 | 18:15-19:30
Tis Samlingssal Övriga aktiviteter "Möte" 21/9 | 18:30-20:00
Tis U11 gräs Träning "P06" 21/9 | 19:30-21:00
Tis Stora Konstgräs Träning "Herr 5" 21/9 | 19:30-20:30
Ons U7 gräs Träning "P11" 22/9 | 17:00-18:15
Ons U11 gräs Träning "F09" 22/9 | 17:00-18:15
Ons Lilla Konstgräs Match "Herr 5, Eventuell uppvärmning för match" 22/9 | 17:30-18:00
Ons Stora Konstgräs Match "Arnäs herr 2-Domsjö IF" 22/9 | 18:00-20:00
Ons U11 gräs Träning "F08" 22/9 | 18:15-19:30
Ons Stora Konstgräs Match "Arnäs dam - Skorped" 22/9 | 20:00-22:00
Tor Lilla Konstgräs Träning "P12" 23/9 | 17:00-18:15
Tor U11 gräs Träning "F08" 23/9 | 17:00-18:15
Tor U7 gräs Mimosa Träning "P13" 23/9 | 18:15-19:30
Tor Stora Konstgräs Träning "F17/Dam" 23/9 | 18:15-19:30
Tor U11 gräs Träning "F06" 23/9 | 18:15-19:30
Tor U11 gräs Träning "P06" 23/9 | 19:30-21:00
Tor Stora Konstgräs Träning "Herr 4" 23/9 | 19:30-21:00
 
Arnäs IF | Tel: 0660-544 50 | E-post: arnasif@telia.com | Webbadmin:
spons
KOMMANDE MATCHER:

U7 gräs
P11
fr 17/9 18:00 - 20:00

Stora Konstgräs
Arnäs P-07 -Hägglunds vit
fr 17/9 18:00 - 20:00

U7 gräs
F09 Match
lö 18/9 10:00 - 14:00

A11 gräs
Arnäs herr 2-Molidens IK
lö 18/9 14:15 - 17:00

Stora Konstgräs
Herr 5 Arnäs-Moliden
lö 18/9 14:15 - 17:00

U7 gräs
Arnäs F10 - Modo FF
sö 19/9 10:00 - 12:00

U7 gräs
F11 -BK Örnen
sö 19/9 14:00 - 16:00

U11 gräs
Match P-07
sö 19/9 14:00 - 16:00

A11 gräs
Arnäs herr-Kramfors All
sö 19/9 15:00 - 18:00

Stora Konstgräs
Arnäs-Kramfors div 4
sö 19/9 15:00 - 18:00

U7 gräs
Arnäs F10 - Mellansels IF
sö 19/9 16:00 - 18:00

Stora Konstgräs
Arnäs P-07 -Hägglunds röd
må 20/9 18:00 - 20:00

Lilla Konstgräs
Herr 5, Eventuell uppvärmning för match
on 22/9 17:30 - 18:00

Stora Konstgräs
Arnäs herr 2-Domsjö IF
on 22/9 18:00 - 20:00

Stora Konstgräs
Arnäs dam - Skorped
on 22/9 20:00 - 22:00

Stora Konstgräs
Match Själevads IK F-17
fr 24/9 18:00 - 21:00

Stora Konstgräs
F09 9-manna
lö 25/9 14:00 - 15:30

U11 gräs
Match Arnäs F06- Domsjö F06
sö 26/9 11:30 - 13:30

U11 gräs
F08 Arnäs- KB FF
sö 26/9 14:00 - 16:00

Stora Konstgräs
Arnäs P06-Hägglunds
ti 28/9 19:30 - 21:30

Stora Konstgräs
Arnäs f06- Bik
on 29/9 19:30 - 21:30

Stora Konstgräs
Domsjö Dam
fr 1/10 18:00 - 21:00

Stora Konstgräs
Arnäs F17-ÖFK
sö 3/10 13:00 - 16:00

U11 gräs
Match Arnäs F06- Kramfors-Alliansen
sö 10/10 11:30 - 13:30

A11 gräs
Arnäs-Sidensjö div 4 ev match
sö 10/10 12:00 - 15:00

Stora Konstgräs
Arnäs herr-Sidensjö
sö 10/10 12:00 - 15:00

Stora Konstgräs
P 08 match Arnäs - Domsjö
sö 10/10 18:00 - 20:00

Stora Konstgräs
Arnäs F17-Domsjö
lö 16/10 13:00 - 16:00

Stora Konstgräs
Arnäs herr-Junsele IF
sö 17/10 12:00 - 15:00

A11 gräs
Arnäs-Junsele div 4
sö 17/10 12:00 - 15:00

CoreIT CoreIT CMS ADMIN